Island - okruh zemí ledu a ohněProgram zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Keflaviku. Po příletu transfer do hotelu v Reykjavíku, nocleh.
2. den: ZLATÝ TROJÚHELNÍK - THINGVELLIR NP, GEYSIR, GULLFOSS: Snídaně. Během dnešního dne se seznámíme s tzv. Zlatým trojúhelníkem. Začneme ho návštěvou NP Thingvellir, jež je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO a kudy prochází hranice mezi Severoamerickou a Euroasijskou tektonickou deskou. Na tomto místě se konala shromáždění původního islandského parlamentu, od jeho názvu Al´ing je odvozen i název tohoto dnes národního parku. Dále pokračujeme směrem ke „zlatému vodopádu“ Gullfoss, který se nachází poblíž horkého pramene Geysir. Ten dal jméno všem úkazům tohoto typu po celém světě. Sám Geysir dnes už bohužel není aktivní, nicméně o 30 metrů dál však stále funguje jeho menší bratr Strokkur, který každých 5–10 min vychrlí vodu do výšky zhruba 10 metrů. Nocleh na trase včetně večeře.
3. den: JIŽNÍ POBŘEŽÍ – VODOPÁDY, DYRHOLAEY, VÍK, VATNAJOKULL NP: Snídaně. Vypravíme se podél jižního pobřeží a přes oblast kolem nechvalně proslulé sopky Eyjafjallajökull. Čeká nás prohlídka do jezírka padajícího vodopádu Seljalandsfoss. Je zde zajímavá stezka, která nás zavede až ke skalní stěně a budeme tak mít možnost si ho prohlédnout i z druhé strany. Dalším působivým vodopádem na trase je Skogafoss, kde můžeme obdivovat tuto 60ti metrovou impozantní stěnu padající vody. Pokračujeme k mysu Dyrholaey, což je masivní skalní oblouk a přírodní rezervace, obydlená mnoha druhy ptactva. Zastavíme v malebné vesničce Vík a projdeme se po černé lávové pláži Reynisfjara. Pokračuje v putování přes lávové pole Eldhraun, jež bylo zformováno během nejmasivnější erupce islandské historie z roku 1783. Den zakončíme v oblasti Skaftafell, jež je součástí NP Vatnajokull, který se pyšní nejvyššími horskými masívy Islandu. Nocleh na trase včetně večeře.
4. den: VATNAJOKULL NP, LEDOVCOVÁ LAGUNA, VÝCHODNÍ FJORDY: Snídaně. Poté si vychutnáme neskutečné výhledy na masivní ledovec Vatnajökull, jež dominuje této oblasti a který je vůbec největším evropským ledovcem. Den zahájíme návštěvou ledovcové laguny Jökulsárlón, mezi jejímiž plovoucími kry můžeme spatřit tuleně, kteří zde loví mořské ryby. Pokračujeme nesmírně dramatickou krajinou východních fjordů, s ohromujícími výhledy na pobřeží. V jejich cípech se nachází malebné rybářské vesničky. Zastavíme v Djupivogur, historicky významné obchodní stezce. Nocleh na trase v oblasti Egilsstadir včetně večeře.
5. den:
6. den: SKAGAFJORDUR, LEDOVCOVÉ ŘEKY, ISLANDŠTÍ KONĚ, HISTORIE : Snídaně. V dopoledních hodinách plavba za velrybami z Hjalteyri (cca 2,5 hod). Poté nás čeká výpravná cesta přes majestátní hory a úzké průsmyky k fjordu Skagafjodur. S velkou pravděpodobností zde potkáme islandského koně. Nalezneme zde spoustu historických památek a odkazů z dob Vikingů. Pokračujeme přes náhorní plošinu Holtavorduheidi do malebné oblasti Borgarfjordur. Tato oblast lesů, jeskyní a lávových polí byla jednou z prvních míst Islandu, která byla osídlena Vikingy a jež je spojena s mnoha legendami. Nocleh na trase včetně večeře.
7. den: VODOPÁDY, HORKÝ PRAMEN DEILDARTUNGUHVER, REYKJAVÍK: Snídaně. Poté prozkoumáme další z přírodních skvostů Borgarfjorduru. Navštívíme vodopády Hraunfoss, kde ledovcová voda prosakuje zajímavými lávovými útvary. V těsné blízkosti se nachází další impozantní vodopády Barnafoss s elektrizující modrou vodou. Nesmíme vynechat Deildartunguhver, nejmohutnější horký pramen v Evropě. Voda se vrhá úžasnou rychlostí a poskytuje geotermální energii pro většinu blízkých oblastí. V odpoledních hodinách příjezd do Reykjavíku, volný program. Pro zájemce můžeme zajistit odpolední/podvečerní fakultativní výlet za velrybami. Nocleh v Reykjavíku.
8. den: LÁZNĚ BLUE LAGOON, REYKJAVÍK: Snídaně. Následuje prohlídka hlavního města Reykjavíku. Dominantou města je kostel Hallgrímskirkja. Jeho architektura je jako u řady jiných islandských kostelů inspirována islandskou přírodou, zde konkrétně kamennými varhanami. Odpoledne odjezd do termálních lázní Blue Lagoon (Modrá laguna). Modrá laguna je umělé jezero na poloostrově Reykjanes, vytvořené uprostřed lávového pole. Je proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou koncentrací solí. Poté návrat zpět do Reykjavíku. Ve večerních hodinách transfer na letiště Keflavík.
9. den: ODLET DO PRAHY: Noční odlet z Keflavíku do Prahy. Přílet do Prahy.

červenec 2020

04.07. - 12.07.20 sobota - neděle
snídaně letecky (Praha)
Sleva 7% 73 990 Kč 68 990 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

září 2020

05.09. - 13.09.20 sobota - neděle
snídaně letecky (Praha)
Sleva 7% 73 990 Kč 68 990 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)
(TourOperátor: ESO travel a.s.)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu na trase Praha – Keflavík – Praha
  • letištní taxy
  • transfery dle programu
  • 7x noc v hotelu 3* se snídaní 5x večeře (kromě Reykjavíku) pozorování velryb v Hjalteyri vstup do lázní Blue Lagoon služby česky mluvícího průvodce

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety
  • ostatní stravování
  • pojištění léčebných výloh