Sečuán – země hojnostiSečuán je země hojnosti, proměn a měnících se tváří, stejně jako je tomu v jeho slavné tradiční opeře. Jedna z největších čínských provincií je bohatá na nádhernou přírodu, tisíciletou historii a kulturu, vzácná zvířata a usměvavé obyvatele mnoha různých etnik. Na severu a západě se k nebesům zvedají horské velikány, které vytvářejí nádherná údolí alpinského typu plná smaragdových jezer, vodopádů a horských pastvin. Krajinu pak zdobí tibetské kamenné domky jakoby nastrojené v barevných košilkách. Sečuán znamená v překladu "krajina Čtyř řek", které těmito údolími stékají na jih a zavlažují stále bujně zelenou vrchovinu. Zde místní obyvatelé už před staletími stavěli svá dřevěná obydlí, vyráběli do nich z všudypřítomného bambusu nábytek a pěstovali chilli papričky do pokrmů světoznámé sečuánské kuchyně. Ve výčtu místního bohatství nesmíme zapomenout ani na tvář neslavnější, doslova ikonu Sečuánu – pandu velkou.
Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika pěšími půl až celodenními výlety v zajímavých přírodních oblastech. Většinou se chodí po dřevěných či kamenných chodnících, ale značná část procházek a výletů se absolvuje také po schodech. Upozorňujeme dále na nadmořskou výšku, která se v první polovině zájezdu pohybuje okolo 3500 m n.m., někde i více.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Víza:

Od 18. 10. 2019 došlo k zásadní změně v zajišťování čínských víz, kdy je  nutná osobní návštěva vízového centra  v Praze  každým žadatelem o čínské vízum kvůli pořizování otisků prstů . Z tohoto důvodu již není naše CK (ani žádná jiná CK) schopna za většinu klientů víza zajistit.
Pro zajištění víza je nutné vyplnit obsáhlou  žádost o vízum  s různými osobními informacemi a naskenovat fotografii dle požadavků čínské ambasády. Celá žádost se vyplňuje on-line přes webové stránky na počítači a je v angličtině. Po jejím ukončení je třeba se na návštěvu vízového centra objednat – opět přes webovou stránku, která je taktéž v angličtině.
Klienti před zájezdem obdrží podrobné instrukce, jak žádost vyplnit, spolu s potřebnými informacemi k cestě.
Za čínské vízum se platí v hotovosti nebo kartou přímo při podání žádosti, a to částka  2700 Kč/os . Pokud mají klienti zájem o následné vyzvednutí pasu s uděleným vízem prostřednictvím naší CK, musí nám dodat originál dokladu o úhradě vízového poplatku, který obdrželi při své návštěvě.
Od otisků prstů a návštěvy vízového centra jsou  osvobozeny děti do 14 let a osoby nad 70 let věku  a dále ti, jimž byly na tomtéž vízovém centru nebo na čínské ambasádě sejmuty otisky prstů v uplynulých 5 letech a kteří cestují na stejný pas. Této skupině osob můžeme, v případě zájmu, zajišťovat vízum i nadále, a to za poplatek 3300 Kč – upozorňujeme, že tento poplatek zahrnuje pouze vyřízení víza na vízovém centru, nikoliv vyplnění samotné žádosti o vízum, tu musí každý klient vyplnit on-line sám.
Doporučujeme pročíst podrobnější informace o celém postupu zajištění čínského víza, které najdete zde:  Čínské vízum .
Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika pěšími půl až celodenními výlety v zajímavých přírodních oblastech. Většinou se chodí po dřevěných či kamenných chodnících, ale značná část procházek a výletů se absolvuje také po schodech. Upozorňujeme dále na nadmořskou výšku, která se v první polovině zájezdu pohybuje okolo 3500 m n.m., někde i více.

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Chengdu (Čcheng-tu) – Chuanzhusi (Čchuan-ču-s'): přílet do hl. m. provincie a následný půldenní přejezd směrem na sever do oblasti dvou nejkrásnějších národních parků Číny.
3. den: Chuanzhusi – Huanglong (Chuang-lung) – Jiuzhaigou (Ťiou-čaj-kou): prohlídka prvního NP Žlutý drak s nádhernými travertinovými kaskádami – výjezd lanovkou a procházka nejzajímavější částí parku pod 5588 m vysokou Sněžnou horou , pěší sestup a přejezd k druhému NP.
4. den: Jiuzhaigou : celodenní prohlídka NP zvaného " údolí Devíti vesnic" šplhajícího až do 4500 m n.m. – několikastupňové vodopády , smaragdová jezírka , hluboké lesy, "tibetské" vesničky a zasněžené vrcholky v pozadí (turistickými autobusy "hop-on hop-off" s pěšími zastávkami na nejzajímavějších místech).
5. den: Jiuzhaigou – Songpan (Sung-pchan) – Wenchuan (Wen-čchuan): celodenní přejezd hlubokým údolím vymodelovaným řekou Min (zastávka u pamene); cestou prohlídka tzv. Západní brány Sečuánu – hradbami částečně (6 km) opevněné město Songpan a majestátní 93 m vysoký travertinový vodopád Zhaga (Ča-ka).
6. den: Wenchuan – Danba (Tan-pa): dopoledne zastávka v "kamenné vesnici" Taoping (Tchao-pching) nár. menšiny Qiang (Čchiang) s několikapatrovými strážními věžemi ; odpolední přejezd do oblasti Danba.
7. den: Danba : celodenní částečně pěší návštěva tibetských vesniček Jiaju (Ťia-ťü) a Zhonglu (Čung-lu) – s pestrobarevnými domečky a strážními věžemi – nádherně položených ve svahu nad hlubokým údolím vymodelovaným soutokem Velké a Malé zlaté řeky.
8. den: Danba – NP Siguniangshan (S’-ku-niang-šan) – Rilong (Ž'-lung): přejezd do vstupní brány „ čínských Alp“ – pohoří Čtyř dívek (Siguniangshan) s nejvyšším vrcholem 6250 m; výlet do údolí Dlouhé plošiny – Changping (Čchang-pching) s výhledy na všechny Čtyři dívky , fakult. částečně možnost ze sedla malých klidných koníků (nejlepší způsob, jak si vychutnat krásu místní přírody).
9. den: Celodenní návštěva další části pohoří Čtyř dívek – 29 km dlouhé nádherné údolí Dvou mostů – částečně turistickými autobusy s pěšími zastávkami v nejzajímavějších místech.
10. den: Rilong – Shangli (Šang-li): půldenní sjezd z horských oblastí do podhorského pásma se šťavnatou stále zelenou vegetací ; pozdní odpoledne v malebném Shangli ležícím na staré obchodní cestě Koní a čaje – procházka vesničkou, rezidence klanu Han (Chan), most Dvou nesmrtelných .
11. den: Shangli – Bifengxia (Pi-feng-sia) – Baoguo (Pao-kuo): ranní atmosféra vesničky bez davů turistů; návštěva chovné stanice pandy velké v jejím přirozeném horském prostředí spojená s dvouhodinovým průchodem dramatickou soutěskou Bifeng; odpoledne přejezd pod posvátnou horu Emei (E-mej) – nocleh v klášteře v Baoguo a magický večerní areál zcela bez turistů.
12. den: Baoguo – Leshan (Le-šan) – Bambusové moře: před snídaní možnost pozorování ranní klášterní modlitby , procházka do dalšího v subtropické zeleni umístěného kláštera Fuhu (Fu-chu); půldenní prohlídka areálu Velkého Buddhy v Leshanu; v podvečer příjezd do Bambusového moře.
13. den: Bambusové moře – Qianwei (Čchien-wej): půldenní návštěva centrální části unikátního bambusového lesa přezdívaného vzhledem k rozloze "moře" – výstup na Útes nebeských pokladů , procházka Smaragdovým loubím, Duhový vodopád a možnost ochutnávky bambusových specialit ; odpoledne přejezd do Qianwei.
14. den: Qianwei – Chengdu – Praha: návštěva konfuciánské akademie; hodinová jízda historickou parní úzkokolejkou sečuánským venkovem do bývalého hornického městečka a převýchovného tábora Bagou (Pa-kou); návrat do Chengdu – vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík , večerní pásmo tradiční sečuánské kultury včetně opery měnících se tváří ; pozdě večer odlet domů, přílet do ČR druhý den.

06.09. - 20.09.22 úterý - úterý
snídaně letecky (Praha)
72 800 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Chengdu–Praha (vč. všech poplatků)
  • mikrobusy; lanovky v NP a vyhlídkový parní vlak
  • 8x hotel *** + 3x hotel ** + 1x nocleh v klášteře (spol. soc. zař.) – vždy se snídaní
  • 1x speciální večeře – sečuánský kotlík
  • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
  • sečuánská opera
  • český čínsky hovořící průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 6980 Kč