Filipíny – velká cestaTři sta let pod španělskou nadvládou a devadesát let soužití s americkými vojáky – to vše se mísí s kulturou a zvyky původních obyvatel v exotický koktejl ještě stále málo navštěvovaných a turisty opomíjených lákadel. Barokní katedrály z dob španělské kolonizace, monumentální 2000 let staré rýžové terasy, aktivní vulkány a hlavně průzračné smaragdové moře s korálovými útesy a liduprázdnými plážemi – to vše a ještě k tomu nejmenší primát na světě na vás čeká na této neobyčejné cestě na Filipíny.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Manila : přílet na ostrov Luzon – transfer do hotelu a odpočinek po dlouhé cestě.
3. den: Manila: výlet do městečka Pagsanjan – "mokrý" lodní výlet proti proudu řeky hlubokým kaňonem porostlým tropickou vegetací až pod vodopád Magdapio (kulisa filmu Apokalypsa).
4. den: Manila: celodenní výlet ke kráterovému jezeru Taal se stejnojmenným vulkánem (nenápadný, ale jeden z nejaktivnějších na Filipínách) – vahadlovou lodí přes jezero a dále pěšky (nebo na koních) na vrchol (max. 1 h).
5. den: Manila – Banaue: celodenní přejezd do oblasti filipínských Kordiller .
6. den: Banaue : výlet do Batadu – pěší výlety po rýžových terasách , vodopády a domorodé vesničky obývané pozoruhodným kmenem Ifugao.
7. den: Banaue – Sagada : přesun do tzv. "horské stanice" v nadm. výšce 1500 m – Údolí ozvěn ( posvátné pohřebiště vysoko ve skalách ), fakultativně sestup a prohlídka zatopené krasové jeskyně Sumaging.
8. den: Sagada – Baguio: přejezd oblastí všudypřítomných rýžových teras po tzv. „Zig Zag“ Road – silnice vedoucí nádhernou scenérií s výhledy do hlubokých propastí i na téměř třítisícový vrchol Mt. Pulag.
9. den: Baguio – Manila : přejezd do hl. m. a podvečerní procházka – koloniální čtvrť Intramuros, barokní kostel Sv. Augustina , Rizalův park.
10. den: Manila – Panglao : přelet na o. Bohol a přejezd na ostrůvek Panglao – odpočinek a koupání na Alona Beach .
11. den: Ostrov Panglao : odpočinek na pláži – fakultativně výlet na ostrůvek Balicasag s úžasnou rozmanitostí podmořského života – možnost šnorchlování na korálových zahradách .
12. den: Ostrov Bohol – Cebu: výlet na Čokoládové hory (neobvyklé geologické formace – asi 1300 perfektně a souměrně tvarovaných kopečků) – výstup na vyhlídku ve středu bizarní scenérie „čokoládových“ kopců; mahagonový prales a návštěva chovného centra nártouna – nejmenšího primáta na světě; výlet na plovoucí restauraci po řece Loboc v obklopení pestré tropické přírody ; večer přesun na o. Cebu.
13. den: Ostrov Cebu – celodenní výlet podél jižního pobřeží: Oslob – zážitek pozorování nebo šnorchlování s velrybími žraloky (největší žraloci světa); koupání a šnorchlování na písečné pláži White Beach .
14. den: Cebu City – Praha: krátká prohlídka hl. m. ostrova – Magalhaesův kříž a katedrála St. Nino (nejstarší křesťanská místa na Filipínách); odlet do Manily a následně do ČR, přílet domů 15. den. PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ PALAWAN Cebu City – Puerto Princesa : po prohlídce města odlet na ostrov Palawan – program dle času příletu.
15. den: P. Princesa – Sabang – El Nido: NP Underground River – plavba nádhernou krasovou jeskyní proti proudu podzemní řeky několik kilometrů do nitra země; poté přejezd krajinou s pestrou tropickou přírodou .
16. den: El Nido – letovisko s pitoreskními zátokami, vápencovými útesy a písečnými plážemi s průzračně čistou vodou: lodní výlety po ostrůvcích a lagunách souostroví Bacuit, jedné z nejhezčích tropických scenérií na světě – koupání a šnorchlování.
18. den: El Nido : volný program či fakultativní návštěva překrásné panenské pláže Nacpan.
19. den: El Nido – Manila – Praha: dle dostupnosti letů do Manily poslední možnost odpočinku na bělostných plážích ; přelet do Manily a přestup na odlet domů, přílet do ČR 20. den.

25.10. - 08.11.21 pondělí - pondělí
snídaně letecky (Praha)
69 800 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)
25.10. - 13.11.21 pondělí - sobota
snídaně letecky (Praha)
79 800 Kč
cena za 20 dní (19 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Manila–Praha (vč. všech poplatků)
  • 2x přelet (Manila–Tagbilaran a Cebu City–Manila/Puerto Princesa) + 1x přelet v prodloužení (P. Princesa–Manila)
  • mikrobusy a terénní mikrobusy (jeepney)
  • lodě a trajekty a MHD
  • 12x hotel *** se snídaní (+ 5x v prodloužení)
  • 1x jednoduché ubytování ve vesnici
  • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
  • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
  • jednolůžkový pokoj – 6600 Kč