Norsko - Turistika Ve FjordechTuristické atrakce jižního Norska, jako jsou město Bergen, fjord Hardangerfjord a skalní převis Kazatelna, poznáme nejen z mikrobusu, ale hlavně pěšky při 3 až 8hodinových výšlapech a výstupech. Zájezd do Norska určený všem, kteří jsou rádi na čerstvém vzduchu a baví je turistika. Je vhodný pro nováčky v Norsku i pro ty, kdo s námi byli například na zájezdu Vodopády a ledovce Norska a chtějí se znovu vydat do lůna norské přírody. Navštívíme mj. známá místa z propagačních fotografií: skalní výběžek Trolltunga („Trolí jazyk“) a skalní plošinu nad fjordem Preikestolen („Kazatelna“). Dostat se např. na Trolltungu vyžaduje celodenní úsilí a dosahuje úrovně černé botičky. Norsko – čerstvý vzduch, krásná příroda a výhledy na hory, fjordy, lesy a jezera. To vše si mohou užít i méně zdatní – podle své výkonnosti a fyzických možností mohou vystoupat do nižších poloh a pak se vrátit zpět k mikrobusu.  Garance menší skupiny.

Program zájezdu

1. den:  Odlet z Prahy (s přestupem) do druhého největší města Norska Bergenu. Přílet nad oblastí fjordů patří k nejkrásnějším na světě. Čas odletu není v době tisku katalogu znám. Odjezd na ubytování – 2 noci v Bergenu. Na vyžádání možnost samostatného odletu z Krakowa.
2. den:  Ráno si krátce prohlédneme centrum Bergenu (UNESCO) a pak si, překvapivě blízko na dosah velkého města, vyšlápneme na horu Ulriken, odkud jsou pěkné výhledy na město, průlivy a ostrovy, které jej obklopují. 
3. den:  Dopoledne se přesuneme do hor Hordalandského kraje, kterému spolu s fjordy vévodí druhý největší norský ledovec Folgefonni. Odpoledne se proto vydáme pohodlnou cestou k jezeru Bondhusvatnet, od kterého budeme stoupat až do míst, odkud se nám otevře nádherný pohled na burácející řeku a masy ledu ledovcového splazu Bondhusbreen. Délka túry cca 4 hodiny. Večer přijedeme na ubytování v obci Kinsarvik (3 noci).
4. den:  Dnes si užijeme okolí krásného fjordu Hardangerfjord a ještě úchvatnějšího údolí Husedalen se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso. Délka túry cca 5 hodin.
5. den:  Ráno se vydáme na náročný celodenní výstup s cílem na skalním výběžku Trolltunga. Z obrázků známý „Trolí jazyk“ se nachází nad jezerem Ringedalsvatnet u městečka Tyssedal. Pro mnoho Norů, ale také zahraničních návštěvníků, je jednou z největších přírodních atrakcí Norského království. Délka túry 8 až 10 hodin.  
6. den:  Cestou zastavíme u mohutných vodopádů Lĺtefossen a u jednoho z nejstarších dřevěných kostelů v Rřldalu. Odpoledne uskutečníme výlet na pomezí krajů Rogaland a Telemark, jen kousek od jižního okraje NP Hardangervidda. Čeká nás lehčí túra v ledovcem ohlazené oblasti Haukelifjell (cca 4 hodiny). Navečer přesun na další ubytování v okolí Saudy.
7. den:  Přesun oblastí fjordu Lysefjorden k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny Preikestolen – „Kazatelna“. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin a prostoru Lysefjordu. Výlet nám zabere přibližně 4-5 hodin. Přesun na ubytování. 8. den: Podle vhodných letových časů příjezd na letiště ve Stavangeru a odlet s přestupem do Prahy.  Na vyžádání do Krakowa.
8. den:  Podle vhodných letových časů příjezd na letiště ve Stavangeru a odlet s přestupem do Prahy.  Na vyžádání do Krakowa.

srpen 2019

18.08. - 25.08.19 neděle - neděle
vlastní letecky
28 900 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
(TourOperátor: Periscope Skandinávie, s.r.o.)

Slevy

 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Cena zahrnuje

 • letenku z Prahy do Norska a zpět vč. let. tax (tam do Bergenu a zpět ze Stavangeru)
 • dopravu mikrobusem
 • vnitrostátní trajekty
 • ubytování 5x ve 2 až 3lůžkových pokojích chat LUX (2-3 ložnice, WC, sprcha, kuchyňka) a 2x v hostelu (2 až 3lůžkové pokoje s WC, sprchou, bez povlečení a ručníků)
 • 2x snídaně
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C včetně storna a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné (téměř žádné)
 • stravu
 • další výše neuvedené služby

Výlety

 • obsazení jednoho z pokojů v chatce pouze 1 osobou omezený počet max. 2 pokoje (příplatek: 7000 Kč)