MADEIRA - turistika, poznávání a koupáníLetecký zájezd na portugalský ostrov Madeira určený všem, kdo se chtějí během své dovolené detailně seznámit s krajinou ostrova od pobřeží až k nejvyššímu vrcholu. Nabízíme chůzi po levádách formou vycházek a v horách a náročnější nebo celodenní túry na pobřeží. Termín zájezdu ve vrcholném létě zároveň umožňuje koupání v moři.
Ubytováni budeme na dvou místech – na dosah vln Atlantiku v Porto Moniz a v centru hlavního města Funchal. Díky tomu můžeme navštívit zeleninový trh, ochutnat místní gurmánské speciality v některé restauraci a poslechnout si typické portugalské písně s kytarou ve stylu fado.
Také vás okouzlil ostrov věčného jara? Chtěli byste se na něj vrátit, ale rádi byste poznali další zajímavá místa Madeiry? Madeiru si prochodíme méně frekventovanými, ale neméně krásnými trasami. Turistiku spojíme s příjemnou relaxací u oceánu. Staňte se s námi experty na Madeiru!
SPECIÁLNÍ NABÍDKA: Tento zájezd lze spojit se zájezdem 41SV19.2607 Madeira - turistika na 15-ti denní zájezd s termínem 26. 7. - 9. 8. 2019.
Základní cenu spojeného zájezdu žádejte v kanceláři.

Program zájezdu

1. den:  Odlet přímým letem z Prahy na Madeiru a ubytování na 3 noci na severozápadním cípu Madeiry v Porto Moniz.
2. den:  Několikahodinová vycházka v okolí vesničky Lamaceiros. Díky zdejší husté vegetaci a terasovitým políčkům plným zeleně se Madeiře někdy říká „evropské Bali“. V Porto Moniz koupání ve světově proslulých lávových bazénech. 
3. den: Projedeme se cestou plnou vyhlídek po rozeklaném severním pobřeží a s baterkami se vydáme na královskou Levadu do Rei, která nás provede vavřínovým pralesem v okolí městečka Sao Jorge.
4. den: Dnes nás čeká celodenní túra hornatým vnitrozemím, kde se nám za příznivého počasí otevřou výhledy do všech stran. Z Achady do Teixera se vydáme vysokohorskou krajinou až na rozcestí Boca do Torrinhas a sestoupíme do Curralu "Údolí jeptišek". Po cestě budeme procházet pod nejvyšším madeirským vrcholem Pico Ruivo, kam se zájemci mohou také vydat. Přesun na ubytování do hlavního města Funchalu.
5. den: Půldenní turistika v oblasti sedla Encumeada. Zájemci se mohou v případě volných míst vydat sami bez průvodce trajektem na ostrov Porto Santo s krásnou písečnou pláží nebo v podvečer relaxovat v centru či ve starém městě ve Funchalu anebo procházkou po nábřežní promenádě. Lanovka nad městem je v provozu do 17:45 hodin, takže před setměním je čas sejít z vrcholu zase pěšky zpět do města.
6. den:  Vyjedeme do vesničky Ribeiro Frio. Po krátké procházce k vyhlídce Balcoes nás bude čekat několikahodinová cesta podél levády do Portely. 
7. den:  Madeira vzhledem ke strmým terénům nenabízí mnoho možností pro pobřežní turistiku. Výjimkou je stezka do Porto da Cruz, která nabízí strhující výhledy na divoké severní pobřeží. 8. den: Odlet přímým letem do Prahy.
8. den:  Odlet přímým letem do Prahy.

(TourOperátor: Periscope Skandinávie, s.r.o.)

Slevy

 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Funchal vč. let. tax
 • dopravu dle programu
 • 7x ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje s WC a prchou, bez ledničky)
 • 7x snídaně
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné (asi 30 EUR + sjezd na saních od 30 EUR, katamarán cca 35 EUR, zahrady 6-13 EUR, lanovka cca 10 EUR)
 • spropitné a další výše neuvedené služby

Výlety

 • 1lůžkový pokoj (příplatek: 4000 Kč)
 • 5x večeře (příplatek: 2600 Kč)
 • příplatek č.1 prodloužení o zájezd 41SV19.2607 (příplatek: 16000 Kč)
 • příplatek č.2 jednolůžkový pokoj prodloužení (příplatek: 4000 Kč)