Skotsko A Orknejské OstrovyJiž popáté jsme pro vás připravili zájezd do Skotska zahrnující návštěvu Orknejských ostrovů. Během poznávacího zájezdu budete mít možnost vychutnat si jak pobyt v přírodě s mnoha procházkami a túrami, tak komfort hotelového ubytování .  V ceně zájezdu jsou 4 večeře . Skotsko je zajímavá země, která vás jistě zaujme nejen svou nevšední krajinou. Tento zájezd vám umožní poznat jak historické památky, tak přírodní krásy Skotska.  Zvolili jsme střední turistickou náročnost.  Podnikneme túry nad největším skotským jezerem, v krásném údolí v Glen Coe i v Grampian Mountains. Projdeme se po mořském pobřeží a v Edinburghu se můžeme vydat na vyhaslou sopku. Navštívíme nejzachovalejší evropskou neolitickou osadu, v palírně ochutnáme skotskou whisky, prohlédneme si královskou jachtu i jeden z nejmalebnějších skotských zámků.

Program zájezdu

1. den: Dopoledne odlet z Prahy do Edinburghu. Z letiště se vydáme přímo do centra města. Zastavíme se u budovy parlamentu a oficiálního sídla britské královny ve Skotsku – Holyrood Palace. Po některé ze značených stezek se vydáme na kopec zvaný „Artušův trůn“, odkud budeme mít celé město jako na dlani. Projdeme se také po ulici Royal Mile a navštívíme hlavní katedrálu skotské církve St. Gilles. Poté bude následovat volno, které můžeme využít například k prohlídce Edinburghského hradu, ve kterém jsou uloženy skotské korunovační klenoty. Odjezd na ubytování (2 noci).
2. den: V historickém městě Stirling nejprve navštívíme Wallaceův monument, z něhož je pěkný výhled do kraje. Památník je věnován lidovému hrdinovi Williamu Wallaceovi, který vedl Skoty ve válce za nezávislost, a jehož můžete znát z filmu Statečné srdce. Krátce se projdeme v okolí hradu a následně se vydáme vstříc Skotské vysočině. V NP Trossachs podnikneme výšlap na kopec Conic Hill, odkud se naskýtá krásný výhled na největší skotské jezero Loch Lomond. Návrat na ubytování. Večeře.
3. den: Nejprve se vydáme přes rozsáhlou oblast bažin a rašelinišť Rannoch Moor a po vyhlídkové silnici malebným horským údolím Glen Coe do Fort William, kde se vyvezeme lanovkou na Nevis Range a krátce se projdeme. Ve Spean Bridge se zastavíme u památníku Commando Memorial. Za příznivého počasí odtud bývá pěkný výhled na horu Ben Nevis. Poté se vydáme k nejhlubšímu, a díky příběhu o podivném mořském tvorovi nejproslulejšímu, jezeru Skotska Loch Ness. V městečku Fort Augustus si prohlédneme soustavu zdymadel, jež je součástí nejdelšího vodního kanálu ve Skotsku, spojujícího Severní moře a Atlantský oceán. Ubytování.
4. den: Dopoledne nejprve navštívíme zámek Dunrobin Castle ze 13. století, který je jedním z nejdéle osídlených panství v Británii. Budete moci zhlédnout představení s cvičenými sokoly. Pak už se vydáme na cestu k severnímu pobřeží. Projdeme se u majáku na Duncansby Head a budeme pozorovat kolonie ptáků žijících na útesech. Ubytujeme se v Thurso (2 noci). Večeře.
5. den: Tento den strávíme na Orknejských ostrovech, kam se nejprve dopravíme trajektem. Pak už se vydáme přes Churchillovy bariéry, spojující jednotlivé ostrovy na východním břehu zátoky Scapa Flow, do Kirkwallu, hlavního města ostrovů, kde si budeme moci prohlédnout St. Magnus Cathedral, procházet se v přístavu nebo se věnovat  nákupům. Dále budeme pokračovat k úzkému pruhu země mezi jezery Harray a Stennes, kde se zastavíme u kamenných kruhů Ring of Brodgar a Stones of Stennes. Navštívíme neolitickou vesnici Skara Brae pocházející z období 2 500 př. n. l. Na závěr navštívíme malebné městečko Stromness. Návrat na ubytování v Thurso a večeře.
6. den: Nejprve se vydáme na prohlídku do palírny Glen Ord u Inverness, kde ochutnáme po prohlídce místní whisky. Poté budeme pokračovat do největšího národního parku Skotska Cairngorms, kde podnikneme túru u jezera Loch Morlich. Ubytování a večeře.
7. den: Poté, co opustíme pohoří Grampians, budeme pokračovat do Edinburghu, cestou uvidíme známý most Forth Bridge (UNESCO). Navštívíme královskou jachtu Britannia, plavidlo, které bylo po více jak 40 let domovem Jejího  Veličenstva a královské rodiny při jejich cestách. Na závěr zájezdu můžeme ještě navštívit některá zajímavá místa Edinburghu, nebo si posedět v některé z místních restaurací nebo pubů a ochutnat zdejší speciality. Ubytování. 8. den: Nejprve se vydáme do Falkirku, kde si prohlédneme originální lodní výtah Falkirk Wheel, který je jedinou stavbou tohoto druhu na světě. Poté odjezd na letiště a odpoledne odlet do Prahy.
8. den: Nejprve se vydáme do Falkirku, kde si prohlédneme originální lodní výtah Falkirk Wheel, který je jedinou stavbou tohoto druhu na světě. Poté odjezd na letiště a odpoledne odlet do Prahy.

srpen 2019

08.08. - 15.08.19 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
39 300 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
(TourOperátor: Periscope Skandinávie, s.r.o.)

Slevy

 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Edinburgh a zpět vč. let. tax
 • dopravu autobusem
 • trajekt na Orknejské ostrovy
 • 7x ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 7x snídaně
 • 4x večeře
 • průvodce
 • cestovní pojištění včetně storna UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné (vč. lanovky a ochutnávky v palírně) cca 60 GBP
 • další výše neuvedené služby

Výlety

 • 1lůžkový pokoj (příplatek: 8500 Kč)
 • svoz z Brna na letiště Praha a zpět - min 3. osoby (příplatek: 1300 Kč)