Vodopády A Ledovce NorskaVydejte se na náš nejprodávanější poznávací zájezd do Norska s turistikou, jehož název napovídá, že v programu uvidíte nejvíce přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenerie – fjordy. Dny s několikahodinovými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny. V roce 2019 se též krátce rozhlédneme po hlavním městě Norska – Oslu.  Ubytování je zajištěno po 4 osobách v chatkách TURIST (spacáky)  a KEMP  v malých kempech a 1x v hostelu. V případě zájmu o ubytování po dvou osobách vám nabídneme jiné zájezdy . Vybrané kempy patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete!  Na všechny termíny vám zajistíme chutnou polopenzi. Při dokoupení lůžka v kajutě, což doporučujeme, si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů.  Za příplatek možnost letecké varianty - přílet do Osla 2. den večer, nocleh navíc 10. den (2lůžkový pokoj v ubytovně, bez snídaně na vyžádání) a odlet navečer 11. den. Orientační cena 7 000 Kč, aktuální cena bude nabídnuta po rozhodnutí o konání vybraného termínu zájezdu.

Program zájezdu

1. den:  Odjezd z ČR dopoledne. Tranzit přes Německo do přístavu, noční trajekt do Švédska. Za příplatek si můžete koupit lůžko v kajutě.
2. den:  Po vylodění v přístavu Trelleborg následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku Fjällbacka a na pozdní oběd. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu Oslofjorden. V podvečer možnost prohlídky Frognerova parku se sochami Gustava Vigelanda. Odjezd na ubytování. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra Osla – světlo je v létě dlouho.Na vyžádání možnost odletu z Prahy do Osla (večerní let) a samostatná cesta vlakem a MHD za skupinou na ubytování.
3. den:  Ráno prohlídka muzea polární lodě Fram. Po průjezdu druhým nejdelším norským údolím Hallingdalen (délka cca 200 km) se za horským městečkem Geilo dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině Hardangervidda (cca 10 000 km˛). Zde uskutečníme lehčí vycházku. Za dobrého počasí výhledy na vzdálený NP Hallingskarvet. Poté sjedeme ke fjordu Hardangefjord, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Ubytování v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem Tvindefossen. Po večeři se můžeme ještě dojít podívat na kemp z výšky, z hrany vodopádu.
4. den:  Při průjezdu přes pohoří Vikafjellet se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord Sognefjorden. Z malebné vesničky Balestrand se vydáme na několihodinovou túru vzhůru směrem k vrcholu Raudmelen (972 m. n. m.). Čím výš vystoupáme, tím budou výhledy na fjord pod námi atraktivnější. Navečer přejedeme na ubytování v kempu Hov uprostřed idilické přírodní scenerie. 
5. den:  Tento den je volným dnem v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou Fossestien („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.
6. den:   Oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. V oblasti též podnikneme několikahodinovou túru. Na další noci se pak ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet. Pozn.: Program 6. až 8. dne uspořádá průvodce, mj. podle počasí, výkonnosti skupiny apod. 
7. den:  Vyšlápneme si údolím Erdalen, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu Erdalsbreen.
8. den:  Dnes se na nás těší slavná Trolí stezka. Nejprve však dojedeme do vesničky Geiranger, odkud se zájemci mohou vydat na vyhlídkovou plavbu po fjordu Geirangerfjorden, který je na seznamu památek UNESCO. Uvidíme samozřejmě známé vodopády Sedm sester. Poté vystoupáme tzv. Silnicí orlů a po krátké plavbě trajektem vyjedeme „jahodovým údolím“ Valldalen až do sedla nad serpentinami Trolí stezky. V oblasti se vydáme na 2-4hodinovou pěší túru. Návrat zpět do kempu u Strynu později večer přes městečko Stranda.
9. den:  Krásnou krajinou s jezery a divokou řekou Otta dojedeme ke vstupní bráně do národního parku Reinheimen. Zde uskutečníme 2-3hodinový výšlap stezkou Diktarstien za výhledy na hřmící vodopády a dále ke kameni zaklesnutému nad řekou (Steinbrua). Po zastávce s posledními nákupy suvenýrů v turistickém středisku Lom (nachází se zde i sloupový kostel, „stavkirke“) se vydáme na cestu na ubytování. 
10. den:   Dnes se začneme vracet na jih. Klienty, kteří mají připlacený nocleh a odletí zpět až 11. den, dovezeme na železniční stanici nebo na metro, odkud se dostanou k místu ubytování. Odpoledne cesta do švédského přístavu Trelleborg, kde se v noci nalodíme na trajekt. Za příplatek si můžete koupit lůžko v kajutě.11. den: Ráno vylodění v Německu nebo v Polsku, návrat do ČR odpoledne, do Brna navečer.Pozn.: Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena – náhradní túry určí průvodce.
11. den:  Ráno vylodění v Německu nebo v Polsku, návrat do ČR odpoledne, do Brna navečer.Pozn.: Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena – náhradní túry určí průvodce.

červenec 2019

11.07. - 21.07.19 čtvrtek - neděle
polopenze autokarem
18 900 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
18.07. - 28.07.19 čtvrtek - neděle
polopenze autokarem
18 900 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

srpen 2019

01.08. - 11.08.19 čtvrtek - neděle
polopenze autokarem
18 900 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
15.08. - 25.08.19 čtvrtek - neděle
polopenze autokarem
18 900 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
(TourOperátor: Periscope Skandinávie, s.r.o.)

Slevy

 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 18144 Kč, Slevněná časově omezená cena: 18144 Kč (z původní ceny 18900 Kč sleva 4 %, zbývá 24 dnů, platí do 14. 2. 2019, u termínu 89NO.191508)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • mezistátní a vnitrostátní trajekty
 • 2x ubytování v chatkách TURIST, 5x ubytování v chatkách KEMP a 1x v hostelu ve vlastních spacích pytlích (4lůžkové pokoje bez příslušenství)
 • 1x oběd ve Švédsku a 7x českou polopenzi (od 3. dne večer do 10. dne ráno)
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K5C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 450 NOK včetně plavby po Geirangerfjordu
 • další výše neuvedené služby

Výlety

 • lůžko ve 2lůžkové kajutě směr TAM (příplatek: 1250 Kč)
 • lůžko ve 2lůžkové kajutě směr ZPĚT (příplatek: 1250 Kč)
 • lůžko ve 4lůžkové kajutě směr ZPĚT (příplatek: 700 Kč)
 • lůžko ve 4lůžkové kajutě směr TAM (příplatek: 700 Kč)