Přírodou SkotskaSkotsko je populární destinací turistů z celého světa, proto máme již několik let v nabídce zájezd také pro ty naše klienty, kteří na svých cestách upřednostňují pobyt v přírodě.  Budou se střídat lehčí a náročnější túry, chodit můžete jen s batůžkem. V programu sice uvádíme některé plánované trasy, naši zkušení průvodci se však mohou přímo na místě rozhodnout pro změnu a upravit náročnost trasy dle aktuálního stavu počasí i složení skupiny. Budete mít možnost:
vystoupat na nejvyšší vrchol britských ostrovů Ben Nevis
poznat Grampians Mountains, ostrov Skye i údolí Glen Coe
navštívit hrad Eilean Donan
ochutnat skotskou whisky přímo v palírně
prohlédnout si centrum hlavního města Edinburghu

Program zájezdu

1. den: Dopoledne odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu se vydáme do centra hlavního města Skotska. Projdeme se po ulici Royal Mile, která se táhne od impozantního hradu postaveného na vysoké čedičové skále až ke královské rezidenci Holyroodhouse a parku, jehož součástí je i kopec sopečného původu nazývaný „Artušův trůn“. Můžete na něj vystoupat po některé ze značených stezek a mít tak celé město jako na dlani. Večer přesun do Stirlingu na ubytování. 
2. den: Nejprve se krátce projdeme historickým centrem města Stirlingu, které proslulo víteznými bitvami nad Angličany. Pak se přesuneme do NP Trossachs kde podnikneme výšlap na kopec Conic Hill, odkud se naskýtá krásný výhled na jezero Loch Lomond. Poté budeme pokračovat přes vesničku Luss a rozsáhlou oblast bažin a rašelinišť Rannoch Moor do jednoho z nejkrásnějších údolí Skotska, Glen Coe. Vydáme se zde na lehčí túru v pohoří Three Sisters a objevíme jedno ztracené údolí. Ubytování (2 noci).
3. den: Hlavním bodem programu tohoto dne bude výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (1 344 m n. m.). Krásným výhledem budou odměněni i ti, kteří nevyjdou až nahoru. V případě nepříznivého počasí podnikneme náhradní túru. 
4. den: Nejprve se krátce zastavíme v Glenfinnanu, který je známý svým 300 metrů dlouhým železničním viaduktem. Trajektem se přeplavíme z přístavu v Mallaig na ostrov Skye, který je proslulý překrásnými sceneriemi a divokými horami. Přejedeme k hradu Dunvegan, kde se vydáme na projížďku loďkou s pozorováním tuleňů. (výlet za tuleni není možno rezervovat, realizace je závislá na aktuálním počasí a kapacitě lodí firmy, která prohlídky organizuje). Pak se vydáme na sever ostrova a projdeme se v oblasti Quiraing, kde nás za pěkného počasí čekají nádherné výhledy. Ubytujeme se v malebném rybářském přístavu v Portree, kde můžete ochutnat legendární fish and chips, které se zde připravují ze zaručeně čerstvých ryb. 
5. den: Dopoledne podnikneme túru v pohoří Cuillins Hills. Z ostrova odjedeme přes most Skye Bridge a navštívíme jednu z nejznámějších skotských památek Eilean Donan Castle. Západní částí Skotské vysočiny budeme pokračovat k jezeru Loch Ness do Fort Augustus, kde si prohlédneme soustavu zdymadel, jež je součástí nejdelšího vodního kanálu ve Skotsku. Přejezd na ubytování do Aviemore.
6. den: V NP Cairngorms se vydáme na túru s výhledem na stejnojmenné pohoří. Poté se přesuneme do Pitlochry, kde navštívíme palírnu v Blair Athol a ochutnáme místní whisky. Pak už nás bude čekat cesta zpět do Edinburghu. Cestou uvidíme známý most Forth Road Bridge (UNESCO). Ubytujeme se nedaleko centra, takže večer můžete povečeřet či posedět v některé z mnoha restaurací nebo pubů. 7. den: Dopoledne krátké volno, odjezd na letiště a odpoledne odlet do Prahy. 
7. den:  Dopoledne krátké volno, odjezd na letiště a odpoledne odlet do Prahy. 

srpen 2019

14.08. - 20.08.19 středa - úterý
vlastní letecky
27 900 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
(TourOperátor: Periscope Skandinávie, s.r.o.)

Slevy

 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Edinburgh a zpět vč. let. tax
 • dopravu mikrobusem
 • 6x ubytování v hostelech (4lůžkové pokoje s WC, sprchou a povlečením - na některých místech mohou být sprchy a WC společné pro více pokojů)
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C včetně storna a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné (vč. projížďky loďkou za tuleni a návštěvy palírny) cca 35 GBP
 • stravování
 • další výše neuvedené služby

Výlety

 • 6x snídaně kontinentální snídaně, toast, sýr, šunka, jogurt, káva, čaj (příplatek: 1090 Kč)
 • obsazení pokoje 3 osobami omezený počet (příplatek: 2000 Kč)