Kvetoucí Přírodou IrskaPokud patříte mezi ty, které láká dovolená v aktivnějším pojetí, a dáváte přednost letadlu před dlouhou cestou autobusem, je tento zájezd určen právě vám. Irsko je pro lehčí turistiku jako stvořené. Navštívíme NP Wicklow, Killarney a Connemara, ve kterých budeme podnikat túry a procházky. Budeme se kochat krásnými výhledy z pohoří Brandon na poloostrově Dingle a vystoupáme na Diamond Hill. V Dublinu a v Galway můžeme díky ubytování v centru vyrážet za noční zábavou. Nevynecháme ani nejznámější místa ostrova, mezi která patří Mohérské útesy nebo Rock of Cashel.

Program zájezdu

1. den: Odpoledne odlet z Prahy do Dublinu. Po příletu se přesuneme na ubytování do oblasti národního parku Wicklow, asi 50 km jižně od Dublinu.
2. den: Tento den začneme túrou v okolí jezer, které daly tomuto místu jméno. Irsky znamená „Gleann Dá Loch“, právě „Údolí dvou jezer“. Navštívíme ruiny raně křesťanského kláštera v Glendalough. Prohlédneme si válcovou věž, trosky katedrály, několik kamenných kostelů a jedny z nejzachovalejších zdobených křížů v Irsku. Poté opustíme Wicklow a vydáme se na přejezd do západní části ostrova. Cestou si prohlédneme Rock of Cashel – nejzachovalejší románský kostel v Irsku s obří katedrálou a věžovým hradem. Přejezd do hrabství Kerry na ubytování v Killarney (3 noci). 
3. den: Tento den strávíme v oblasti NP Killarney. Nejdříve se přesuneme na místo zvané Lady´s View, s krásným výhledem na jezera Lough Leane a Lough Uachtarach, a podnikneme túru spojenou s výstupem na horu Torc, zakončenou u malého vodopádu. Poté se budeme procházet krásnými parky a zahradami panství Muckross, navštívíme trosky opatství, samotnou hlavní budovu panství nebo muzeum tradičních irských hospodářství Muckross Farm. 
4. den:  Uskutečníme okružní jízdu „Ring of Dingle“ po pobřeží stejnojmenného poloostrova, který si vás jistě získá nejen krásnými výhledy na moře, strmými pastvinami a divokými útesy, ale i svými majestátními horami. Zastavíme se v malebném rybářském městečku Dingle a navštívíme Gallarus oratory – nejlépe dochované oratorium v Irsku. Během dne se budeme věnovat turistice v pohoří Brandon. Návrat na ubytování.
5. den: Přejezd do hrabství Clare, cestou se přeplavíme trajektem přes řeku Shannon. Nejprve se krátce zastavíme na nejnavštěvovanějším místě v Irsku – Mohérských útesech. Pohled z útesů, které se tyčí až do výšky 200 metrů, je úžasný. Poté se zastavíme v oblasti Burren, která je většinou tvořena kamenitým, zvrásněným vápencovým povrchem. Ubytování v centru Galway (2 noci). Doporučujeme návštěvu některého z místních pubů, Galway je totiž vyhlášeným centrem noční zábavy a hudby na západním pobřeží.
6. den: Tento den strávíme v oblasti Connemara, známé svou rozlehlou a divokou krajinou, které dominují dva horské hřebeny národního parku. Navštívíme opatství Kyllemore Abbey, romanticky vyhlížející stavbu na břehu jezera, obehnanou hradbami s cimbuřím a krásnými zahradami. Pak v národním parku podnikneme výstup na horu Diamond Hill. Návrat do Galway.
7. den: Dopoledne se přesuneme do hlavního města Irska. Cestou se zastavíme v palírně irské whiskey. Prohlédneme si centrum Dublinu, navštívíme katedrálu sv. Patrika, která je největším kostelem v celém Irsku. Budete moci spatřit známá místa jako irskou univerzitu Trinity College, nábřeží řeky Liffey, O´Connell Street, čtvrť Temple Bar a další. Volno na nákupy. Ubytování v centru města. Večeře s programem irských tanců v hotelu Arlington (nutno hlásit se při objednání zájezdu).8. den: Dopoledne krátký transfer na letiště v Dublinu a odpoledne odlet do Prahy.
8. den:  Dopoledne krátký transfer na letiště v Dublinu a odpoledne odlet do Prahy.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: Periscope Skandinávie, s.r.o.)

Slevy

 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Dublin a zpět vč. let. tax ve výši 7 000 Kč
 • dopravu mikrobusem v Irsku
 • 7x ubytovánív hostelech (maximálně 4lůžkové pokoje)
 • 3x kontinentální snídaně (další snídaně možno za příplatek)
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné okolo 50 EUR
 • další výše neuvedené služby

Výlety

 • 4x snídaně kontinentální (příplatek: 500 Kč)
 • příplatek za večeři s programem irských tanců (příplatek: 990 Kč)